ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298666
*
nr 929 8666
Spegel
Rökfärgat glas, höjd: 147 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:33:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 10:33:09
1
300 kr
8/12 15:42:15
2
150 kr
8/12 15:42:15
1
200 kr (Budbetjänt)
8/12 15:42:23
2
250 kr
8/12 15:42:23
1
300 kr (Budbetjänt)
8/12 15:42:30
2
Vinnande bud
8/12 19:21:36
3
400 kr
8/12 19:21:36
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rökfärgat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8666
Spegel
Rökfärgat glas, höjd: 147 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 10:33:09 | 1 | 300 kr |
8/12 15:42:15 | 2 | 150 kr |
8/12 15:42:15 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/12 15:42:23 | 2 | 250 kr |
8/12 15:42:23 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/12 15:42:30 | 2 | Vinnande bud |
8/12 19:21:36 | 3 | 400 kr |
8/12 19:21:36 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rökfärgat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27